Biurko woskowane BIK 04

Meble woskowane Zefir to ekologiczne i naturalne meble wyprodukowane z drewna sosnowego pokrytego woskiem naturalnym.
W standardowej wersji wyposażone zostały one w stylizowane zawiasy i uchwyty pozornie dodające lat meblom Zefir. W swym wyglądzie przypominają minioną epokę. Takie rozwiązanie sprawia, że meble woskowane Zefir przykuwają swoją uwagę pasjonatów mebli z duszą, antyków, mebli o wyjątkowej i niecodziennej prezencji. Dla osób preferujących inny styl, nie chcących rezygnować jednak z walorów mebli woskowanych przygotowane zostały inne opcje dodatków (zawiasów, uchwytów).
Natura i ekologia razem
 
Ekologiczność i naturalność mebli woskowanych Zefir polega na wykorzystaniu produktów naturalnych, jak drewno oraz wosk. Woskowanie to sposób konserwacji a tym samym zabezpieczania mebli stosowany już w starożytności.
Warstwa wosku zastosowana na drewnie chroni je przed wilgocią, nadaje mu jedwabistej gładkościpodkreśla i uwidacznia naturalne słoje, które w przypadku drewna sosnowego są nad wyraz piękne.
Atutem mebli woskowanych jest ponadto piękny zapach. Zastosowanie wosku sprawia, że meble pachną przez długi czas.
Zaletą mebli woskowanych jest także proces ich odnawiania i pielęgnacji. W przypadku mebli woskowanych nie jest tu konieczne cyklinowanie. Jeśli meble wymagają odnowienia, korekty niewielkich rys czy ubytków wystarczy nałożenie warstwy czy warstw wosku, by drewniana powierzchnia została odświeżona, nabrała jedwabistości, chroniła drewno przed wilgocią a pomieszczenie,w którym meble się znajdują, wypełniło się delikatnym i przyjemnym zapachem. Dzięki temu zabiegowi meble woskowane zyskują na swej szlachetności i wyglądzie.
Wart podkreślenia jest także aspekt zdrowotny i higieniczny, jaki wpisany jest w posiadanie mebli woskowanych.
Wosk stosowany w meblach Zefir jest woskiem pochodzenia naturalnego, a ten wykazuje właściwości antystatyczne. W praktyce oznacza to mniejsze osadzanie się kurzu, który w wielu przypadkach oznacza silny alergen. Z tego też powodu meble woskowane polecamy alergikom, dla których szalenie istotnym czynnikiem jest usuwanie z ich otoczenia alergenów – czynników prowadzących do zaostrzenia alergii.
Pasjonatom mebli drewnianych polecamy meble strukturyzowane. Takim mianem określa się meble, z których usunięte zostały miękkie słoje a pozostały tylko te twarde, a więc mocne. Meble strukturyzowane są meblami, których powierzchnia nie jest równa, posiada liczne wgłębienia, przypominając tym samym przeszło stuletnie drewno.
Meble strukturyzowane to meble wykonywane ręcznie, przez co, zważywszy na fakt, iż każda deska ma inne usłojenie, każdy model mebla jest jedyny w swoim rodzaju.
Meble woskowane dostępne są w szerokiej ofercie z możliwością jej modyfikacji oraz wykonania mebli na zamówienie, pod wymiar. Polecamy!
 
 
 

2015 (c) azuko.pl

Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone. Powielanie treści bez zgody autora zabronione.<br>Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.